Четверг, 06.05.2021, 00:37
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Качай музику без регестрації
Главная | Регистрация | Вход
Меню сайта

Мини-чат

Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 13

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Главная » 2010 » Апрель » 9 » Вплив музики на людину
13:54
Вплив музики на людину
Музика здатна породжувати в нас емоції та почуття. Це її властивість визнається всіма дослідниками. Фізіологи виявили в ході численних експериментів, що емоції у людей і тварин породжуються центральними частинами мозку. Найважливіша роль у цьому процесі належить гіпоталамусу. Відсутність цієї ділянки мозку або його сильне пошкодження можуть призвести до повного зникнення емоційних переживань, що також підтверджено численними фактами. Люди з пошкодженим гіпоталамусом стають жорстокими, втрачають гидливість в їжі, моральні принципи і не можуть отримувати задоволення від чого-небудь. Впливаючи на гіпоталамус, музика викликає емоції.

Цей процес може відбуватися двома шляхами: внутрішнім і зовнішнім. Перший припускає, що людина згадує будь-яку музику і в результаті цього в нього виникають емоції. Так само він може, почувши знайому музику, згадати події свого життя, що породжують у ньому емоційні переживання.

Другий шлях передбачає, що людина слухає музику в конкретний момент часу і в ньому утворюються емоційні переживання. Зовнішній вплив музики відбувається поза кори головного мозку. Звуковий сигнал приймається вушними раковинами, потім перетвориться в нервовий імпульс і по нервових шляхах приходить в гіпоталамус. Гіпоталамус сприймає цей імпульс і перетворює в емоційні переживання.

Кора головного мозку отримує імпульси від гіпоталамуса, що інформують її про виникнення емоційних станів. Так само від потиличних ділянок мозку вона отримує інформацію про уловлена органами слуху звуковому сигналі. Корою головного мозку ця інформація об'єднується в асоціації.

Гіпоталамус володіє ще однією важливою функцією - він синхронізує біоритми. "Ця синхронізація залежить від рівномірного і нормального функціонування окремих процесів в тілі, інформація про які постійно надходить у гіпоталамус через вегетативну нервову систему. Якщо деякі органи надмірно завантажені, а інші, навпаки, недовантажені, то синхронізація збивається. Тривалого періоду і їх співвідношення зміщуються. В результаті виникають порушення серцевого ритму, ритмів кровообігу, дихання і коливання кров'яного тиску ". Гіпоталамус отримує інформацію про ці порушення і відновлює первісну ритміку.

Наприклад, коли людина біжить, його м'язи скорочуються частіше, ніж при ходьбі. Ритми серця і дихання починають відставати, кров надходить у м'язи не з тією частотою, з якою має надходити під час бігу. Гіпоталамус отримує інформацію про порушення синхронності ритмів організму та збільшує частоту дихання і серцевого ритму. Завдяки цьому утворюється швидкість обміну речовин, яка необхідна для бігу. Кров починає рівномірно надходити в м'язи, що забезпечує їх нормальне функціонування.

Музика містить в собі величезну кількість різноманітних періодичних структур. Імпульси, одержувані гіпоталамусом від органів слуху, мало чим відрізняються від інших, одержуваних їм імпульсів. Тому він обробляє їх тими ж методами. Однак, він не зможе відновити синхронність музичних ритмів. Він лише створить у людини неприємний стан. Цим пояснюються неприємні емоції, що виникають у багатьох людей під впливом полірітмічной і політональной музики.

Гіпоталамус по-різному функціонує у сні і в процесі неспання. Він керує всіма фазами сну і засипання. Так, наприклад, для засипання людині необхідні певні ферменти, а гіпоталамус активізує залози, що виділяють ці ферменти. Якщо він не зробить цього, то людина не зможе заснути або прокинутися.
У гіпоталамусі знаходиться і так званий "центр задоволення". Численними експериментами була доведена здатність цієї ділянки гіпоталамуса викликати стан задоволення. Цей же центр присутній і в організмах тварин.

Гіпоталамус реагує на музичні імпульси так само, як і на всі інші, до нього надходять. Через це він позитивно реагує на музику тоді, коли вона відповідають наступним параметрам:
1. Музика повинна складатися з періодично повторюваних звукових елементів. Частоти цих періодів повинні бути різні, тобто низькочастотні періоди і одночасно високочастотні. Ця властивість робить музичні періоди подібними біоритмічні, тому що в людському організмі існує маса різночастотних біоритмів. Частота одних біоритмів вимірюється роками, а інших тисячними частками секунди Звучання не мають ні яких періодичних структур, як музика не сприймається.

2. Періодичні звукові структури повинні бути взаімосінхронни. Людські біоритми суворо синхронізовані. Наприклад, один дихальний цикл (вдих видих) зазвичай відповідає чотирьом ударів серця. Хвилинний цикл розподілу крові відповідає шістнадцяти дихальних циклів, чотирьом циклів зміни кров'яного тиску і шістдесяти чотирьох ударів серця. Кратність числа два, у цих співвідношеннях і сувора синхронність очевидні. "Відносини багатогодинних періодів, визначають у людей і тварин добовий ритм всіх функцій організму, до 24-годинному періоду виражається в цілих числах. Особливо типовою для характеристики ритмів в середньохвильовому області є ритмічна функціональна впорядкованість системи гладкої мускулатури, яка відповідає за тонус і рух усіх порожнистих органів і визначає тонус шкіри і слизових оболонок. Загальний основний ритм має тривалість періоду в 1 хвилину і управляється, принаймні у кровоносних судин центральною нервовою системою. "Загальні коливання тонусу системи мають тривалість періоду приблизно рівну часу. Основні ритми органів з гладкою мускулатурою мають тривалість періодів, що виражається простими пропорціями. Наприклад, ритм шлункової перистальтики співвідноситься з хвилинним ритмом, як 3: 1, а ритм контракції дванадцятипалої кишки з шлункової перистальтику? як 4: 1. "Неузгодженість автономних ритмів може викликати психологічні та фізичні захворювання. Стресові ситуації, монотонна неприродна робота (наприклад, на конвеєрі), які викликають неприродну і однотонну навантаження на тіло, приводять до змін тривалості періодів і, у зв'язку з цим, до їх взаємного неузгодженості. "Синхронізація ритмів руйнуються протягом дня численними зовнішніми та внутрішніми факторами. Під час сну вона відновлюється. Якщо в процесі сну відновлення не настане, то наступний день принесе організму ще більше руйнування. За аналогією з біоритмами музичні періоди повинні бути взаімосінхронни. Ця їх синхронізація буде імітувати здоровий стан організму. Коли всі біоритми суворо синхронні людина себе прекрасно почуває і перебуває в стані близькому до блаженства. Музика, імітуючи подібний стан синхронністю своїх періодів, створює ілюзію такого блаженства. Це багато в чому пояснює тягу людей до музики. Їх біоритмічні структури можуть бути порушені, люди можуть втомитися протягом робочого дня, а музика створює ілюзію (а можливо не тільки ілюзію) правильної синхронності біоритмів.

3. Одночасно з синхронними періодами в музиці повинен існувати змінюється елемент. Протягом дня люди здійснюють численних не Періодичні руху, які проходять на тлі синхронності та періодичності біоритмів організму. Це нормальний стан для людини. За аналогією на тлі великого кількості музичних періодів мають існувати постійно змінюються звучання. Дослідження спонтанних ритмів, що утворюються в організмі в процесі його повсякденній діяльності, показало, що вони "скоординованість з іншими, що знаходяться всередині організму спонтанними ритмами" і залежать від основних ритмів людини.

Обов'язковою необхідною умовою для роботи цих трьох принципів є певний стан пам'яті гіпоталамуса. Гіпоталамус володіє невеликим обсягом власної локальної пам'яті, де він розміщує необхідну йому інформацію. Зміст цієї пам'яті багато в чому визначає реакцію людини на музику. Від інформації, там міститься, залежить? отримає чи ні людина задоволення від звучання музики.
Просмотров: 4281 | Добавил: Rayter | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Поиск

Календарь
«  Апрель 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Архив записей

Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz


  • Copyright MyCorp © 2021

    Создать бесплатный сайт с uCoz